--
جمعه ٠٤ خرداد ١٣٩٧

|        

  سمایی بود هر که ساعی بود

نوار راهنمای کاربر در سایت

نقشه سایت

مکان فعلی شما در سایت: بخش آموزش،  صفحه        ا .    خانه

محتوای صفحه  چاپ        ارسال به دوست

برگزاري سمينار ازدواج سالم

روز چهارشنبه ۲5 آذر ماه، امور فرهنگي دانشكده سما آستارا با همكاري شبكه بهداشت و درمان شهرستان مرزي بندر آستارا، اقدام به برگزاری همایش ترویج ازدواج سالم، ویژه دانشجویان و گروه های سني ۲5 ـ ۱8 سال در سالن اجتماعات دانشكده سما نمود.
این سمينار، به منظور توسعه برنامه های آموزشی پیرامون ازدواج سالم و همچنین اهمیت ازدواج سالم در حفظ سلامت جامعه با سخنرانی دكتر فرامرز اكبريان برگزار گردید.

این نشست با تلاوت آياتي چند از كلام الله مجيد و پخش سرود ملي جمهوري اسلامي ايران، آغاز گرديد و سپس مدير امور فرهنگي و دانشجويي سما آستارا، به نمايندگي از مجموعه سما واحد آستارا، به مهمانان و حاضرين در سمينار، خيرمقدم گفت و برگزاری این سمينار را در راستای رسالت تمامي دانشگاه ها در جهت ارایه خدمات آموزشی ازدواج به دانشجويان قلمداد كرد و افزود که بايد تلاش نمود تا تمامي ازدواج هاي دانشجويي، منجر به ترویج ازدواج سالم و تشکیل خانواده سالم شود.
در ادامه نيز دكتر اكبريان (سخنران وي‍ژه سمينار) به ايراد سخنراني پرداخت، وی با تعریفی از ازدواج و عشق و علاقه و تعهد، به اهداف و ازدواج سالم از ديدگاه اسلام پرداخت و توضيحاتي راجع به داشتن آمادگي براي ازدواج سالم، ارائه داد. وي سپس افزايش سن ازدواج در جوانان را از معضلات جامعه معاصر دانست و نيز به اشتباهاتي كه منجر به انتخاب نامناسب در فرايند آشنايي و ازدواج مي شود اشاره نمود. وي سپس به شرايط و ايدآل¬هاي مناسب براي داشتن يك انتخاب موفق اشاره كرد و افزود مهمترین ابعاد ازدواج سالم، بالا بردن امید به زندگی و پایداری خانواده هاست که سلامت جسمانی و روانی را برای افراد به همراه دارد.
دکتر اكبريان همچنین احساس امنیت بالا و نشاط روحی، رشد عاطفی، افزایش حس مسئولیت پذیری و رسیدن به کمال و پختگي شخصيتي را از مهمترین آثار ازدواج بر روی زندگی دختر و پسر عنوان کرد.
وي در پایان سخنان خود ابراز امیدواری نمود که با برگزاری این گونه همایش ها به صورت مستمر بتوانیم آمادگی های لازم را برای ازدواج سالم و تغییر نگرش مثبت به امر ازدواج در جوانان فراهم نماییم.


دانلود فايل : 3.jpg ( 125KB )


١٣:٤٧ - چهارشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٤    /    شماره : ٨٨    /    تعداد نمایش : ٥٩٣ 

 

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به آموزشکده فنی و حرفه ای سما - واحد آستارا می باشد

طراحی: واحد انفورماتیک آموزشکده سما - واحد آستارا